PARAOLIMPIJCZYCY GOŚCILI W RATUSZU

2021-09-23 14:49:58

Uczestnicy Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio, trenujący na co dzień w bielańskich klubach, gościli w Ratuszu przy ulicy Żeromskiego. Spotkanie było okazją do podziękowania za reprezentowanie Polski, ale także Dzielnicy Bielany podczas zmagań w Japonii, jak również rozmów o rozwoju sportu osób z niepełnosprawnościami.Spotkanie rozpoczęło się od krótkich przemówień. Członkowie Zarządu Dzielnicy Bielany podkreślali, że ich stuprocentowa obecność podczas uroczystości, jest wyrazem szacunku do dokonań, jakie w sporcie odnoszą zawodnicy IKS AWF Warszawa i UKS G-8 Bielany.

Burmistrz Dzielnicy Bielany - Grzegorz Pietruczuk, podkreślił że sportowcy z niepełnosprawnościami mogą liczyć na wsparcie Dzielnicy i obszaru sportu, kierowanego przez jego zastępcę – Andrzeja Malinę. Wspomniał również o staraniach dotyczących wsparcia dla szermierzy, tenisistów stołowych i pływaków w konkursach ofert, gdzie prowadzone są właśnie rozmowy o zwiększeniach środków na ten cel.
Zarząd Dzielnicy wręczył uczestnikom Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio drobne upominki, które odebrali: Adrian Castro (szermierka), Dariusz Pender (szermierka), Michał Nalewajek (szermierka), Kamil Otowski (pływanie), Katarzyna Marszał (tenis stołowy) i Jacek Czech (pływanie). Jak podkreślił Burmistrz wiele zależy od ostatecznego kształtu budżetu Dzielnicy, który uzależniony jest w dużej mierze od tego, jak mocno samorządy zostaną obciążone programem "Polski Ład" wprowadzanym przez władze centralne.

Głos zabrał także Adrian Castro, srebrny medalista z Tokio w turnieju szermierczym, który podziękował za zaangażowanie i docenianie sukcesów paraolimpijczyków władzom Dzielnicy Bielany. IKS AWF Warszawa wręczył Zarządowi także pamiątkową koszulkę z autografami i podziękowania za zaangażowanie w pomoc sportowcom z niepełnosprawnościami. Po brązowym medalu w Rio de Janeiro Adrianowi Castro do kolekcji brakuje już jedynie olimpijskiego złota, na które liczy podczas kolejnych Igrzysk.

Prezes IKS AWF Warszawa Tadeusz Nowicki, dziękując za spotkanie, podkreślił wagę doceniania sukcesów paraolimpijskich ze strony władz i stwierdził, że liczy na jeszcze częstsze możliwości spotkań i rozmów o sporcie osób z niepełnosprawnościami.

Po części oficjalnej wszyscy uczestnicy spotkania zjedli wspólne śniadanie.
 
red / fot: materiały UD Bielany