PIĄTKA Z KUSEGO LECI DO PARYŻA

2024-06-26 08:46:34

Rzadko się zdarza, aby jedna szkoła ponadpostawowa odniosła tak duży sukces sportowy. Mowa o 59 LOMS im. J. Kusocińskiego przy ulicy Lindego 20. Posiadające bardzo mocną grupę trenerów i zawodników w pływaniu liceum, udowodniło swój poziom. Do Paryża na Igrzyska Olimpijskie pojedzie aż pięcioro uczniów i absolwentów szkoły z Lindego.O poziom pływacki drużyny Kusego dba się dzięki SMS Warszawa Bielany, gdzie uczniowie otoczeni są świetną opieką trenerów i dodatkowymi godzinami zajęć. W szkole prężnie działa również UKS G-8 Bielany. Połączenie tych rozwiązań skutkuje wynikami, które uprawniają uczniów bielańskiego liceum do udziału w najważniejszej dla sportowca imprezie świata.

Do Paryża pojadą Laura Bernat, Ksawery Masiuk, Kacper Stokowski, Bartosz Piszczorowicz i Adrian Jaśkiewicz. - Większego sukcesu w Kusym nigdy nie było - nie kryje radości z wyniku dyrektor 59 LOMS - Dorota Grabiec, w swoim wpisie na Facebooku. Łącznie reprezentacja Polski wywalczyła 17 przepustek na Igrzyska Olimpijskie w pływaniu. Bielańskie prezentują się następująco:

100 m stylem grzbietowym mężczyzn: minimum olimpijskie wypełnił Ksawery Masiuk;
200 m stylem grzbietowym kobiet: minimum olimpijskie wypełniła: Laura Bernat
200 m stylem grzbietowym mężczyzn: minimum olimpijskie wypełnił Ksawery Masiuk;
Sztafeta 4x100 m stylem zmiennym mężczyzn: kwalifikacja dla kraju (wywalczyli: Ksawery Masiuk, Bartosz Piszczorowicz, Kacper Stokowski);
Sztafeta mieszana 4x100 m stylem zmiennym: kwalifikacja dla kraju (wywalczyli: Ksawery Masiuk, Dominika Sztandera, Adrian Jaśkiewicz i Kornelia Fiedkiewicz);

- Wielki sukces Bielan. Będziemy z zapartym tchem oglądali występy zarówno tych, którzy na Bielanach wciąż trenują, jak i tych, którzy obecnie zmienili miejsce trenowania, ale przez lata wspieraliśmy ich i cieszyliśmy się z ich sukcesów. Wielkie gratulacje dla 59 LOMS, nauczycieli, trenerów i samych zawodniczek i zawodników. Oby po Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu było co świętować! - podsumował Burmistrz Dzielnicy Bielany, Grzegorz Pietruczuk.

Warto dodać, że trenerem kadry narodowej jest związany z Bielanami i liceum Kusocińskiego Paweł Wołkow, który wydatnie przyczynił się do sukcesów wymienionej grupy.

Wielkie nadzieje medalowe wiąże się również z występem zawodniczki innego bielańskiego klubu AZS AWF Warszawa w biegu na 100 metrów przez płotki.


Fot: Fanpage Ksawerego Masiuka - na zdjęciu Paweł Wołkow i Ksawery Masiuk