PODWÓJNE SREBRO AZS-AWF

2016-05-21 15:10:19

Małgorzata Kozaczuk, reprezentująca barwy AZS-AWF Warszawa, zajęła drugie miejsce w Mistrzostwach Polski seniorek w szabli. Reprezentująca bielański klub zawodniczka uległa jedynie Katarzynie Kędziorze z Poznania. W rywalizacji drużynowej AZS-AWF Warszawa zdobył również srebrny medal.

Małgorzata Kozaczuk na podium Mistrzostw Polski rozdzieliła dwie Poznanianki, ponieważ na trzecim stopniu podium rywalizację zakończyła Bogna Jóźwiak z O.Ś AZS Poznań. Stołeczna zawodniczka poprzez swój profil w mediach społecznościowych nie kryła radości, wiążąc jednocześnie nadzieje z rywalizacją drużynową. Indywidualna wicemistrzyni kraju miała nosa, ponieważ w rywalizacji drużynowej Akademiczki z Bielan zdobyły drugie miejsce, powiększając medalowe konto AZS-AWF Warszawa. Złoto powędrowało do Poznania.

Zawodniczki AZS-AWF Warszawa walczyły w składzie, Martyna Komisarczyk, Matylda Ostojska, Patrycja Pałczyńska, Małgorzata Kozaczuk. W drodze do złota pokonały 45:19 ZKS Sosnowiec II, następnie 45:33 ZKS Sosnowiec I i w meczu o złoto uległy nieznacznie rywalkom z Poznania 41:45.

- Po eliminacjach w turnieu indywidualnym, wygrałam wszystkie swoje walki w drodze do finału, zgonie z tym, jak zaplanowałam, jednak w finale musiałam niestety uznać wyższość Kasi Kędziory z Poznania. Nie ukrywam, że ambicje były większe, ale na swój pierwszy tytuł mistrzowski muzę poczekać rok. - podsumowała w rozmowie z serwisem Bielany na Start Małgorzata Kozaczuk.

Zawody odbyy się w Warszawie, na Pradze Południe.

MG źródło: inf. własna / pzszerm.pl / fot: Małgorzata Kozaczuk