POTRÓJNE ZŁOTO NA OTWARCIE W ŁODZI!

2018-05-24 22:35:01

Rozpoczęła się najważniejsza impreza pływacka w kraju. W Łodzi bielańscy sportowcy rywalizują na Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców. Początek przyniósł 3 złote medale!

Złoty medal wywalczyła młoda, 18 letnia zawodniczka AZS-AWF Warszawa - Weronika Górecka, która zdobyła go razem z Agatą Naskręt, która uzyskała dokładnie taki sam czas. Weronika rozpoczęła nieco wolniej, aby dwie kolejne pięćdziesiątki wyprowadziły ją na pozycję lidera. Zawodniczka z Bydgoszczy rzuciła się do odrabiania strat i w efekcie obie pływaczki uzyskały taki sam czas.

Nie zawiódł gwiazdor i weteran Akademików - Radosław Kawęcki. Kawa wygrał dość zdecydowanie, o pół sekundy wyprzedzając Jakuba Skierkę i uzyskując minimum na ME w Glasgow.

Kolejny sukces odnotowała świetna, młoda sztafeta UKS G-8 Bielany, która cieszy się ze złota na dystansie 4 x 200 metrów stylem dowolnym. Bielańską drużynę na pierwszą pozycję wyprowadził nie kto inny jak Kacper Stokowski, a jego nieco młodsi koledzy umiejętnie utrzymywali przewagę. Warto w tym miejscu dodać, że młoda sztafeta G-8, złożona z uczniów LO im. J. Kusocińskiego, swoich rówieśników, z drużyn porównywalnych wiekiem, jak chociażby Śląsk Wrocław III, czy Śląsk Wrocław IV, pokonała o ponad piętnaście sekund!

Wyniki I dnia zmagań - miejsca w pierwszej dziesiątce:
1. Weronika Górecka - AZS-AWF Warszawa - 200 metrów stylem grzbietowym
1. Radosław Kawęcki - AZS-AWF Warszawa - 200 metrów stylem grzbietowym
1. UKS G-8 Bielany - 4 x 200 metrów stylem dowolnym - Stokowski, Piotrowski, Butkiewicz, Piszczorowicz.