POWRÓT Z ŁODZI Z MEDALAMI

2017-05-21 16:58:38

Dobre wiadomości z Mistrzostw Polski AZS w lekkiej atletyce rozgrywanych w Łodzi. Złoto w konkurencji 100 metrów przez płotki wywalczyła Urszula Bhebhe oraz sztafeta 4 x 400 metrów mężczyzn. Do tego Akademicy dołożyli srebrny i cztery brązowe medale.

Urszua Bhebhe - absolwentka LO im. Ignacego Domeyki na Bielanach, pokonała drugą na mecie Ewę Ochocką o dwie dziesiąte sekundy. Drugi złoty medal dla naszego zespołu zdobyła sztafeta 4 x 400 metrów. W tej samej konkurencji u kobiet udało się wywalczyć brązowy medal.

Wyniki biegu na 800 metrów pokazują, jak bardzo wyrównana była stawka. Reprezentująca bielański klub Aleksandra Hołda wygrała brązowy medal na tym dystansie o 3 setne sekundy. 31 setnych zabrakło jej do srebrnego krążka. Hołda ten sam medal wywalczyła na półtora kilometra.

Taki sam medal wywalczył Dariusz Kowaluk, który na 200 metrów uzyskał czas 21.37, o 15 setnych sekundy gorszy niż podczas rozgrywanego 20 maja Memoriału im. Z. Szelesta, gdzie ustanowił rekord życiowy, o czym pisaliśmy tutaj

Wyniki sportowców AZS-AWF Warszawa zawodów:

1. Urszula Bhebhe - 100 metrów przez płotki - 13.54 - najlepszy wynik w sezonie
1. AZS-AWF Warszawa - 4 x 400 metrów mężczyzn - 3:13.69 (Baćmaga, Ozdarski, Bałdyka, Kowaluk)
2. Artur Leszczyński - rzut młotem - 60.26
3. Alensandra Hołda - 800 metrów - 2:14.80
3. Aleksandra Hołda - 1500 metrów - 4:32.08
3. AZS-AWF Warszawa - 4 x 400 metrów kobiet - 3:48.51 (Grzegorczyk, Wyka, Antosiewicz, Sarna)
3. Dariusz Kowaluk - 200 metrów - 21.37
4. Rafał Sulwirski - skok w dal - 6.98
4. Oskar Wojtalik - 3000 metrów - 8:50.08
5. AZS-AWF Warszawa - 4 x 100 metrów (Bhebhe, Paluch, Rębiś, Świniarska) - 48.68