POZNALIŚMY ZWYCIĘZCÓW INDOOR TRIATHLON SERIES

2023-03-14 13:47:47

Już po raz czwarty na Bielanach zagościła impreza Indoor Triathlon Series, której współorganizatorami są UD Bielany i CRS Bielany. Do rywalizacji triathlonowej pod dachem obiektu na Lindego stanęło kilkudziesięciu śmiałków.Wszyscy uczestnicy mieli do pokonania 600 metrów na pływalni, 15 kilometrów na rowerze stacjonarnym oraz 3 kilometry na bieżni. Startowano w seriach co 45 minut. Każda z nich liczyła po 12 osób. W gościnnych progach obiektu na Lindego najlepiej poradzili sobie Maksymilian Kopiczko wśród mężczyzn (czas 44:18) oraz Natalia Wasiak wśród kobiet (53:09).  Zwycięzca klasyfikacji mężczyzn o niespełna minutę pokonał Andrzeja Ignatowicza. Natalia Wasiak wypracowała ponad trzy minuty przewagi nad Moniką Grygier.

- To świetna forma przygotowań i cieszę się, że od kilku lat rozgrywamy imprezę Indoor Triathlon Series na warszawskich Bielanach. Mamy tradycje triathlonowe związane z UKS G-8 Bielany czy drużyną Sebastiana Karasia. Sam staram się regularnie uprawiać tę dyscyplinę sportu, więc moja radość z jej obecności na Bielanach jest tym większa - podkreślił Burmistrz Dzielnicy Bielany, Grzegorz Pietruczuk, który na mecie zameldował się z czasem 50:51 i zajął wysokie czternaste miejsce. W zmaganiach startował również między innymi dyrektor Biura Sportu i Rekreacji m.st. Warszawy - Janusz Samel.

W wydarzeniu rywalizowały także sztafety. Najlepsi okazali się zawodnicy KU AZS WAT.

Zawody współfinansował Urząd Dzielnicy Bielany, a obiekt udostępniło Centrum Rekreacyjno-Sportowe dla Dzielnicy Bielany. Pomysłodawcą i głównym organizatorem cyklu jest Sport Evolution Group.

Red / fot: ITS - materiały organizatora