RADOSŁAW KAWĘCKI NAJLEPSZY W EUROPIE

2016-05-22 01:31:22

Radosław Kawęcki obronił tytuł Mistrza Europy w pływaniu na 200 metrów stylem grzbietowym. Mistrz Europy, jak również Paweł Korzeniowski, wywalczyli podczas zawodów w Londynie przepustki na IO w Rio de Janeiro.

Radosław Kawęcki na dystansie 200 metrów stylem grzbietowym uzyskał czas  1:55,98, co pozwoliło mu na radość ze złotego medalu. Rekordzista Mistrzostw Europy z  Debreczyna, wygrał przekonująco, wyprzedzając drugiego na mecie zawodnika z Izraela o 0,99 sekundy. Już wcześniej Radosłw Kawęcki był pewien kwalifikacji na IO w Rio de Janeiro. Na swoje czwarte Igrzyska Olimpijskie pojedzie również Paweł Korzeniowski, który pomimio kontuzji pleców, dobrze zaprezentował się na dystansie 100 metrów stylem motylkowym, w którym zajął szóste miejsce z czasem 51.98 (wicemistrzostwo zdobył Konrad Czerniak - przyp. red.).

Paweł Korzeniowski, wraz z kolegami ze sztafety - Janem Świtkowskim, Kacperem Klichem oraz Kacprem Majchrzakiem, wywalczyli czwarte miejsce w sztafecie 4 x 200 metrów stylem dowolnym, ustanawiając nowy rekod Polski, który wynosi obecnie 7:08,31. Do srebrnego medalu, wywalczonego przez Belgów, naszym pływakom zabrakło 3 setnych sekundy.

MG źródło: inf. własna / fot: Fanpage Radosława Kawęckiego / Fanpage  Kacpra Majchrzaka