REKORDOWA LEGIA MTB NA BIELANACH

2024-04-17 10:26:10

Piękna, wiosenna pogoda i rekordowa frekwencja towarzyszyły pierwszej tegorocznej edycji zawodów Legia MTB, jakie odbyły się z Lesie Młocińskim.

Idealna do ścigania pogoda przyciągnęła na Młociny rekordową liczbę zawodniczek i zawodników, podzielonych na kategorie. Podczas współfinansowanej ze środków Urzędu Dzielnicy Bielany imprezy na starcie stanęło prawie 200 osób. Najbardziej wymagający i najdłuższy dystans na trasie, to dystans GIGA, liczący około  70 kilometrów. Na dystansie około 50 rywalizuje dystans Mega. Dystans MINI to  około 15 kilometrów. Dla dzieci przewidziano wyścig niespełna kilometrowy.

W rywalizacji GIGA walkę ukończyło 15 mężczyzn. Zwyciężył Kamil Kuszmider, który o zaledwie 15 sekund pokonał Michała Bujana. W zmaganiach MEGA Adrian Kuczyński po pasjonującej walce o sekundę pokonał Sebastiana Bittnera, a wśród kobiet najlepsza była Kasia Skura. Ten dystans ukończyło 7 zawodniczek i aż 81 zawodników. W zmaganiach MINI  finiszowało 12 zawodniczek i  34 zawodników. Zwyciężyli Laura Staszewska i Grzegorz Putkaradze.

Bielańska trasa jak zgodnie przyznają organizatorzy i zawodnicy to jedna z najbardziej atrakcyjnych tras w cyklu Legia MTB, stąd duże zainteresowanie zawodników. - Cieszę się, że pomimo lekko zmieniającej się topografii trasy wynikającej z różnego rodzaju inwestycji, wciąż udaje się realizować zawody. Od wielu lat wspieramy rywalizację Legia MTB, będącą świetną promocją kolarstwa, zdrowego trybu życia i także naszej dzielnicy. Gratuluję wszystkim osobom, które stanęły na starcie, jak również organizatorom bardzo wysokiej frekwencji - skomentował Burmistrz Dzielnicy Bielany, Grzegorz Pietruczuk.

Red / fot: Legia MTB - zdjęcia organizatora