SHEGUMO I GROMEK POKAZALI SIŁĘ

2021-09-26 16:38:25

Reprezentant Polski, zawodnik bielańskiego AZS AWF Warszawa, Yared Shegumo zwyciężył w 43. Maratonie Warszawskim. Yared Shegumo pokonał trasę Maratonu w czasie 2:14:37 pokonując drugiego na mecie reprezentanta Kenii o ponad 3 minuty. Na dwukrotnie krotszym dystansie trzeci był kolejny reprezentant Akademików - Radosław Gromek, który przegrał jedynie z dwoma zawodnikami z Ukrainy. Na wszystkich biegaczy i mieszkańcow, którzy śledzili Maraton i rozgrywany po nim Półmaraton, czekała strrefa kibica na skrzyżowaniu ulic Podleśnej i Lektykarskiej.

Yared Shegumo bardzo pewnie prowadził od poczatku rywalizacji, nie pozostawiajac rywalom wątpliwości, kto tego dnia dysponuje najlepszą formą na dystansie maratońskim. Radoslaw Gromek do końca musiał walczyć o miejsce na podium, ostatecznie o 11 sekund wygrywając z Łukaszem Więckowskim. W imprezie nie zabrakło reprezentantów Bielan i bielańskich klubów, jak Naprzód Młociny czy BKS Wataha Warszawa. Na starcie półmaratonu stanęła również Emilia Ankiewicz - reprezentantka kraju na 400 metrów przez płotki, ktora niedawno ogłosiła zakończenie kariery pobiegła rekreacyjnie, łamiąc znacznie granicę dwóch godzin w półmaratonie.

Przez cały czas trwania rywalizacji od godziny 9:00 do ostatniego zawodnika Półmaratonu Warszawskiego, uczestników dopingowano w strefie kibica, którą przygotował Urząd Dzielnicy Bielany. Tuż przed skrętem w ulicę Podleśną sportowcy mogli liczyć na dawkę energetycnej muzyki, a rodzice dopingujący na trasie, liczne atrakcje i gry i zabawy przygotowane dla dzieci.