SUKCESY AKADEMICKIEJ SZABLI

2016-01-19 15:48:50

Zawodniczki i zawodnicy AZS-AWF Warszawa wrócili z zawodów III Pucharu Polski seniorów w szabli, gdzie odnotowali bardzo wartościowe rezultaty. W zmaganiach seniorek na drugim stopniu podium stanęła Aleksandra Socha, która po zaciętej rywalizacji w finale uległa minimalnie 14:15 Katarzynie Kędziorze z O.Ś. Poznań.

W drodze do finału Aleksandra Socha pozostawiła w pokonanym polu swoją klubową koleżankę - Małgorzatę Kozaczuk, z którą zwyciężyła w ćwierćfinale 15:7. W półfinale Socha zwyciężyła z Martą Pudą z sosnowieckiego TMS. Zmagania w Koninie okazały się udane także dla młodszych reprezentantów bielańskich akademików. W zmaganiach juniorów młodszych niepokonany okazał się Karol Lademann. Reprezentant warszawskiego klubu w finale pokonał 15:13 Cezarego Białeckiego. Siódme miejsce zajął kolejny warszawski zawodnik - Michał Botagowski.

W kategorii juniorek młodszych na trzecim miejscu sklasyfikowana została Marta Okine z AZS-AWF Warszawa.

Aleksandra Socha i Małgorzata Kozaczuk zajmują dwa pierwsze miejsca w tegorocznej liście klasyfikacyjnej szabli seniorek w sezonie 2015/2016.

MG źródło: pzszerm.pl / inf. własna