SUKCESY SIÓSTR TYNDZIK I SUDAK

2018-07-02 08:45:26

Udany start podczas imprezy Triathlon Pniewy, odniosła reprezentacja UKS G-8 Bielany. Na podium stanęły siostry Eleonora i Maria Tyndzik. Medal wywalczyła również Zuzanna Sudak. Tydzień wcześniej brązowy medal Mistrzostw Polski wywalczyła Magdalena Sudak, co zaowocowało powołaniem do kadry na zbliżające się Mistrzostwa Europy.

Podczas zmagań w Pniewach, toczonych po raz piąty i będących częścią Pucharu Polski Juniorów i Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, w kategorii młodzik na podium stanęły siostry Tyndzik. Druga była Eleonora, trzecia Maria. Na drugim stopniu podium zameldowała się również w starszej kategorii Zuzanna Sudak, rywalizująca w juniorkach młodszych.

Piąty w młodzikach był Krzysztof Maksymowicz, w juniorach młodszych czwarte miejsce zajął Jan Przybyłkowicz, a jedenaste Oliwier Zielski.

Bardzo duży sukces podczas Mistrzostw Polski w Suszu odniosła Magdalena Sudak. Brązowy medal zawodniczki UKS G-8 Bielany w zmaganiach, rozgrywanych 23 czerwca poskutkował powołaniem na ME w Tartu, które odbędą się w dniach 19-22 lipca. W Suszu Magdalena Sudak poradziła sobie wyśmienicie, będąc zdecydowanie najmłodszą zawodniczką na podium. Po konkurencji pływackiej urodzona w 2000 roku zawodniczka była druga, zmieniając się na rower w grupie pościgowej, za prowadzącą Alicją Ulatowską. Nieco słabiej poszedł Magdalenie Sudak wyścig rowerowy, w którym z grona zawodniczek ścisłej czołówki uzyskała najsłabszy czas. Szczęśliwie w biegu bielańska zawodniczka nie miała sobie równych, a słaby bieg czwartej Alicji Ulatowskiej i piątej Pauliny Klimas, przesunął Magdalenę Sudak na zasłużone miejsce na podium.

W sztafecie drużyna UKS G-8 Bielany również zaprezentowała się bardzo udanie, zdobywając brąz w składzie Magdalena Sudak, Daniel Juszkowiec, Zuzanna Sudak, Tomasz Maksymowicz.

Red / fot: fanpage UKS G-8 Bielany