SZPADZISTKI Z BIELAN MOCNE W GLIWICACH

2017-02-27 15:10:27

Dobre występy odnotowały szpadzistki AZS-AWF Warszawa w Pucharze Polski, rozgrywanym w Gliwicach. Na Bielany z brązowym medalem wróci Magdalena Piekarska (AZS AWF Warszawa).

W Gliwicach rozgrywano Puchar Polski zarówno kobiet, jak również mężczyzn. Magdalena Piekarska stanęła na podium, wyprzedzając swoje koleżanki, które również zawody na Śląsku mogą zaliczyć do udanych.

Podium zawodniczki AZS-AWF Warszawa nie jest zaskoczeniem. Obecnie, po trzech turniejach Pucharu Polski zawodniczka bielańskiego klubu zajmuje trzecie miejsce w tegorocznej edycji Pucharu Polski. Od sezonu 2010/20111 Magdalena Piekarska nie wypadała poza podium na krajowym podwórku.

Podczas zawodów w Gliwicach zwyciężyła Renata Knapik-Miazga, która prowadzi  w tegorocznych zmaganiach i jeśli uda się jej zwyciężyć, będzie to trzeci tryumf zawodniczki Wisły Kraków z rzędu.
Warto dodać, że bardzo udane zawody odnotowały Kamila Pytka i Magdalena Gajowniczek – młodsze koleżanki Magdaleny Piekarskiej, które do tej pory nie osiągały jeszcze tak dużych sukcesów w seniorskiej rywalizacji w szpadzie.

- O finał przegrałam zaledwie jednym trafieniem, więc niedosyt pozostał. Wracam do pracy i przygotowań do pucharu świata, który już pod koniec miesiąca odbędzie się w Budapeszcie! Gratulacje dla dziewczyn: Renia Knapik-Miazga, Basia Rutz i Danka Dmowska-Andrzejuk - skomentowała brązowa medalistka na swoim Fanpage.