WSPANIAŁA WALKA MASIUKA I STOKOWSKIEGO W OLSZTYNIE

2023-05-05 09:12:35

Za nami Mistrzostw Polski w pływaniu, które tuż przed weekendem majowym rozegrano w Olsztynie. Nie zawiódł Ksawery Masiuk - zdobywca trzech złotych medali indywidualnych. Nie zabrakło także świetnych wyników innych zawodniczek i zawodników, jak również wypełnienia norm na imprezy międzynarodowe.


Ozdobą mistrzostw z mocnymi bielańskimi akcentami była rywalizacja na 100 metrów grzbietem. Pasjonującą walkę stoczyli zawodnicy związani z UKS G-8 Bielany - Kasawery Masiuk - obecnie reprezentujący barwy klubu z Bielan, ze swoim byłym kolegą - Kacprem Stokowskim, jedną z pierwszych pływackich gwiazd UKS G-8 Bielany, obecnie reprezentującym barwy AZS UMCS Lublin. Obaj dotarli do mety w takim samym czasie, dzieląc się złotymi medalami i wypełniając minimum na mistrzostwa świata. Wyścig można obejrzeć tutaj.

Ksawery Masiuk podzielił się refleksjami ze startów w Olsztynie na swoim fanpage - Były to moje pierwsze mistrzostwa Polski jako młodzieżowca. Czasy były bardzo zadowalające jak na ten okres sezonu. Zdobyłem łącznie 10 medali (7 złotych, 1 srebrny i 2 brązowe) (liczono także medale młodzieżowe - przyp. red.). Obroniłem swoją koronę grzbietu sprzed roku. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy mnie wspierali i kibicowali w przygotowaniach. W tym tygodniu czeka mnie matura, więc będzie to również pewne wyzwanie, miejmy nadzieję, że będzie to prostsze od moich zmagań sportowych - podsumował pływak.

W punktacji drużynowej na trzecim miejscu uplasował się UKS G-8 Bielany. AZS AWF Warszawa zanotował dziewiątą lokatę. W podsumowaniu medalowym UKS G-8 Bielany zajął piąte miejsce, Akademicy z Bielan czternaste. - Dziękujemy wszystkim zawodnikom naszego klubu oraz całej kadrze szkoleniowej za wspaniałe przygotowanie, wytrwałej i systematycznej pracy, która przyniosła tak wiele świetnych wyników, medali, kwalifikacji i nowych rekordów życiowych. Gratulujemy pozostałym pływakom wywalczonych kwalifikacji oraz nowych rekordów Polski. Pięknie było przeżywać te wszystkie emocje razem z Wami - napisano na fanpage UKS G-8 Bielany podsumowując zawody.

Warto podkreślić wartościowe rezultaty pozostałych medalistów. Świetnie spisywał się między innymi Adrian Jaśkiewicz. Po medale sięgnęli również reprezentanci AZS AWF Warszawa - Filip Kosiński, Wiktoria Piotrowska, Bartłomiej Koziejko i Weronika Hallmann.Miejsca na podium zawodniczek i zawodników z bielańskich klubów:

1. UKS G-8 Bielany - 4 x 100 stylem zmiennym (sztafeta mieszana: Masiuk, Jaśkiewicz, Sobczak, Walczak)
1. Ksawery Masiuk - UKS G-8 Bielany - 50 metrów stylem grzbietowym
1. Ksawery Masiuk - UKS G-8 Bielany - 200 metrów stylem grzbietowym
1. Ksawerty Masiuk - UKS G-8 Bielany - 100 metrów stylem grzbietowym - min. na MŚ w Fukuoce
2. Filip Kosiński - AZS AWF Warszawa - 200 metrów stylem grzbietowym
2. UKS G-8 Bielany - 4 x 100 stylem zmiennym mężczyzn (Masiuk, Jaśkiewicz, Urbański, Górka)
2. Adrian Jaśkiewicz - UKS G-8 Bielany - 100 metrów stylem motylkowym
2. AZS AWF Warszawa - 4 x 200 stylem dowolnym mężczyzn (Koziejko, Kapała, Grzegorczyk, Kosiński)
2. AZS AWF Warszawa - 4 x 100 stylem zmiennym kobiet (Włodarczyk, Piotrowska, Hallmann, Lewandowska)
3. Adrian Jaśkiewicz - UKS G-8 Bielany - 200 metrów stylem motylkowym
3. Adrian Jaśkiewicz - UKS G-8 Bielany - 50 metrów stylem motylkowym
3. Ksawery Masiuk - UKS G-8 Bielany - 100 metrów stylem dowolnym
3. Wiktoria Piotrowska - AZS AWF Warszawa -  100 metrów stylem motylkowym
3. Bartłomiej Koziejko - AZS AWF Warszawa - 400 metrów stylem dowolnym
3. Weronika Hallmann - AZS AWF Warszawa - 100 metrów stylem klasycznym
3. Filip Urbański - UKS G-8 Bielany - 100 metrów style klasycznym
3. UKS G-8 Bielany -  4 x 100 stylem dowolnym kobiet (Sobczak, Czubik, Niewczas, Walczak)

Red / fot: Ksawery Masiuk - Fanpage UKS G-8 Bielany