AKADEMICY NA SPORTOWYM ŚNIADANIU

2017-04-20 15:03:43

Przedstawiciele najlepszych sportowców młodego pokolenia AZS-AWF Warszawa oraz ich trenerzy, spotkali się z członkami Zarządu Dzielnicy Bielany - Grzegorzem Pietruczukiem, Włodzimierzem Piątkowskim oraz radną Anną Czarnecką, którzy pogratulowali im ostatnich sukcesów sportowych.W spotkaniu uczestniczyli przedstawicielka taekwondo olimpijskiego, świeża Mistrzyni Europy w taekwondo olimpijskim do lat 23 - Patrycja Adamkiewicz, wielokrotna medalistka Młodzieżowych Mistrzostw Polski w pływaniu - Dominika Janiszewska oraz Mistrz Europy do lat 23 w zapasach - Roman Pacurkowski. Nie zabrakło również Prezesa AZS-AWF Warszawa - Macieja Hartfila oraz trenerów i koordynatorów w klubie: Tomasza Pyciarza, Andrzeja Jaworskiego, Artura Kruszewskiego oraz Macieja Certy.

W trakcie spotkania Grzegorz Pietruczuk i Włodzimierz Piątkowski przywitali gości, podkreślając wsparcie Dzielnicy dla sportowców młodego pokolenia. Odpowiedzialny za sport na Bielanach Grzegorz Pietruczuk odniósł się do planów budowy pełnowymiarowego, 50-metrowego basenu olimpijskiego na terenie Bielan, o którym marzy liczne grono pływaków na terenie naszej Dzielnicy. Za zaproszenie podziękował również w imieniu klubu Prezes AZS-AWF Warszawa - Maciej Hartfil.

Warto napisać kilka słów o uczestnikach spotkania. Roman Pacurkowski w Paryżu wywalczył złoty medal ME do lat 23, o czym pisaliśmy tutaj. Nie pominęliśmy również sukcesu Patrycji Adamkiewicz, o którym przeczytacie tutaj, jak również stale wysokiej formy Dominiki Janiszewskiej, którą można śledzić tutaj

W trakcie spotkania można było dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat naszych gwiazd sportu. Nie każdy wie, że Mistrzyni Europy do lat 23 w taekwondo o mało co nie zajęła się zawodowo muzyką, choć dla relaksu lubi w wolnych chwilach pograć na pianinie. Roman Pacurkowski, który ma ukraińskie korzenie, do Polski trafił dzięki dziadkowi-Polakowi i pomimo młodego wieku sam, z dala od rodziny mieszkającej w miejscowości Równe rozwijał swój talent, przypieczętowany sukcesem w Paryżu.- AZS-AWF Warszawa, UKS G-8 Bielany, mnóstwo innych większych i mniejszych klubów z Bielan. Wszystkie każdego dnia dbają o sprawność fizyczną mieszkańców naszej dzielnicy, jak również reprezentują nas na arenie krajowej i międzynarodowej. Cieszę się, że możemy dołożyć swoją małą cegiełkę do sukcesów całej grupy sportowców i trenerów, starając się o to, aby ich warunki do uprawiania sportu były jak najlepsze. Uważam również, że takie spotkania pomagają lepiej poznać potrzeby medalistów, ich marzenia, uwagi, a także poznać ich jako ludzi o bardzo ciekawych historiach życiowych, niejednokrotnie nadających się na niezły reportaż, na temat realizowania swoich pasji i dążenia do celu - podsumował Grzegorz Pietruczuk - zastępca Burmistrza Dzielnicy Bielany.

Wszyscy uczestnicy otrzymali od Urzędu Dzielnicy Bielany pamiątkowe upominki oraz deklarację dalszego wspierania sportowców w walce o jak najlepsze wyniki sportowe. Wcześniej, na podobnym spotkaniu przedstawiciele Dzielnicy spotkali się ze sportowcami UKS G-8 Bielany, o czym pisaliśmy tutaj. Inicjatorem cyklu śniadań ze sportowcami jest TKKF Chomiczówka.