JRG ZWYCIĘŻA NA PIŁKARSKIM TURNIEJU WOŚP

2018-01-14 20:59:16

Na obiekcie Orlik CRS Bielany, zorganizowany został turniej piłkarski, którego celem było wsparcie kolejnej już edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Emocji nie brakowało. Zwyciężyła dobrze znana na Bielanach drużyna JRG czyli Jurek Razem Gramy. Zgasili oni sportową chęć przeciwników do rywalizacji.W turnieju wzięło udział osiem drużyn, a poziom sportowy rozgrywek był naprawdę wysoki. Najpierw rywalizowano w grupach, następnie systemem pucharowym rozegrano półinały i mecze o złoty i brązowy medal. W międzyczasie licytowano drobne upominki oraz kwestowano do puszek. Warto podkreślić, że każda z drużyn, aby uczestniczyć turnieju, wpłacała wpisowe, stuprocentowo przeznaczone na WOŚP. Kwestowali zastępcy burmistrza Dzielnicy Bielany: Grzegorz Pietruczuk i Włodzimierz Piątkowski.

Wyniki turnieju:

Grupa A:

Razem dla Bielan - Przyjaciele z Bemowa 2:2
Turbo Football Academy - AWF 2:0
Razem dla Bielan - AWF 1:1
Turbo Football Academy - Przyjaciele z Bemowa 0:0
Razem dla Bielan - Turbo Football Academy 0:1
Przyjaciele z Bemowa - AWF 4:0Grupa B:
Tramwaje Warszawskie - MSZ 2:0
JRG - Informator Stolicy 1:0
JRG - Tramwaje Warszawskie 2:0
MSZ - Informator Stolicy 0:1
Tramwaje Warszawskie - Informator Stolicy 2:1
JRG - MSZ 1:0

Półfinały:
Tramwaje Warszawskie - Turbo Football Academy 4:0
JRG - Przyjaciele z Bemowa 2:0

Mecz o 3. miejsce: 
Turbo Football Academy - Przyjaciele z Bemowa 0:0 - karne: 3:2

Finał:
JRG - Tramwaje Warszawskie 2:0

Końcowa kolejność:
1. JRG
2. Tramwaje Warszawskie
3. Turbo Football Academy
4. Przyjaciele z Bemowa
5-6. Razem dla Bielan i Informator Stolicy
7-8. AWF i MSZ

- Dziękuję wszystkim za przybycie, za uczestnictwo w licytacjach, spędzenie z nami wolnego czasu i za to, że grali dla najmłodszych - skomentowal krótko jeden z organizatorów turnieju - Paweł Karwiński.

- Fantastyczne zawody. Bardzo dużo pozytywnej energii. Udało nam się na samym turnieju piłki nożnej zebrać prawie 6000 złotych, co nie jest małą sumą. Powoli ten turniej staje się miłą, orkiestrową tradycją. Wierzę, że za rok zagramy ponownie. Być może w jeszcze większym gronie, być może z jeszcze lepszym skutkiem dla WOŚP - powiedział po zmaganiach Grzegorz Pietruczuk.

Turniej powoli staje się tradycją i jest organizowany z coraz większym rozmachem oraz lepszym efektem dla dzieci, na które zbierane są pieniądze. Relację sprzed dwóch lat znajdziecie tutaj, zeszłoroczną tutaj .

MG, fot: materiały organizatora