POCZĄTEK PAŹDZIERNIKA W WYKONANIU BIEGACZY

2017-10-09 20:50:21

Pierwszy pełny weekend października przyniósł bardzo dużo imprez biegowych, a z nimi kolejne symptomy wysokiej, jesiennej formy bielańskich biegaczek i biegaczy. Zwycięstwo w biegu Wybiegaj Sprawność, odniosła Monika Mosiołek. Nie zabrakło innych wysokich pozycji, jak szósta Anety Śliwy czy siódma Dariusza Wieśniaka.

Biegowym wydarzeniem weekendu obok opisywanego przez nas Biegu Hutnika (relacja tutaj), był na Bielanach Bieg na 1. milę, organizowany przez dziennikarza, Tomasza Smokowskiego. Bardzo dobra oprawa medialna, profesjonalna obsługa, sędziowie. Gwiazdy lekkiej atletyki, także z Bielan z Joanną Jóźwik na czele. To zadecydowało o tym, że wszyscy, którzy wystartowali w Mistrzostwach Polski na dystansie jednej mili, mogli czuć się usatysfakcjonowani.

W zawodach przy Marymonckiej wzięło udział 248 biegaczy-amatorów, a wśród nich 41 kobiet. W kategorii PRO rywalizował trenujący w Naprzód Młociny oraz RK Athletics Konrad Kobiałka, który na 1 milę zszedł poniżej 5 minut, osiągając wynik 4:59:90 (4. miejsce w kategorii PRO). Rezultat 5:50.41 osiągnął Cezary Kmieć (3. miejsce w swojej serii). 6 minut i 40 sekund dystans zajął Grzegorzowi Pietruczukowi - zastępcy burmistrza Dzielnicy Bielany. Bardzo dobrze, z czasem 4:49.94 finiszował Jan Popławski w bielańskiej AWF, co dało mu trzecie miejsce w kategorii M 18.

Grand Prix Warszawy - Las Kabacki - 10 km:
70. Katarzyna Wesołowska - Orange Polska - 42:33 - 3. miejsce w rywalizacji kobiet

7. Dariusz Wieśniak - Sportowe Bielany - 18:19
14. Monika Mosiołek - Biegnę, żeby Bartek Mógł Biegać / Naprzód Młociny - 19:43 - zwycięstwo w rywalizacji kobiet
75. Agnieszka Ciborska - Naprzód Młociny - 23:40 - zwycięstwo w kategorii K40

MG / fot: zdjęcie Moniki Mosiołek z Maratonu Kieleckiego, prywatne zbiory zawodniczki