KUSY CZWARTĄ SZTAFETĄ W POLSCE

2021-10-27 11:24:51

Uczniowie 59 LOMS im. J. Kusocińskiego zajęli czwarte miejsce w Mistrzostwach Polski w sztafetowych biegach przełajowych, do którego szkoła zakwalifikowała się jako mistrz Warszawy, który wywalczył następnie tytuł Mistrza Mazowsza.

Po udanych Mistrzostwach Dzielnicy Bielany, o których pisaliśmy tutaj  drużyna z Lindego udała się na mistrzostwa Warszawy, gdzie również zwyciężyła w stawce najlepszych dzielnicowych zespołów szkolnych - relacja tutaj.

To uprawniało sztafetę Kusego do startu w Mistrzostwach Mazowsza, które rozegrano w miejscowości Kamion. Tam również startujący pod okiem Karola Radke zespół nie miał sobie równych, dzięki czemu jako Mistrz Mazowsza udał się na północny-wschód kraju, aby rywalizować z najszybszymi szkolnymi sztafetami z całej Polski. Uczniowie szkół mistrostwa sportowego, reprezentanci kraju w biegach, triathlonie, pięcioboju i innych dyscyplinach sportu, a nawet reprezentantka Polski podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Stawka była bardzo wyrównana i mocna.

Bardzo dobrze poradzili sobie w niej uczniowie z Bielan, którzy zajęli wysokie, czwarte miejsce w gronie najszybszych sztafet w kraju. Dystans 6 x 1200 metrów uczniowie Kusego pokonali w 18 minut i 50 sekund, finiszując zaledwie osiem sekund za trzeccią drużyną z Wejherowa.

Co ciekawe, niektóre z województw reprezentowane były przez dwie szkoły, o czym nie poinformowano z odpowiednim wyprzedzeniem reprezentantów Mazowsza. Mazowsze reprezentowali jedynie mistrzowie, co okazało się krzywdzące dla uczennic z Kusego, które wywalczyly srebro w zmaganiach wojewódzkich i na zmagania do Olecka mogły udać się w dużo silniejszym składzie. Także męska sztafeta przegrała z dwiema drużynami z Pomorza, co pokazuje że gdyby startowali jedynie mistrzowie województw, Kusy mógł cieszyć się nawet z medalu z tej elitarnej stawce.