ZŁY WEEKEND SIATKAREK

2016-03-06 10:54:07

Nieudane mecze rozegrały w fazie play-off II ligi seniorek zawodniczki bielańskich drużyn. ESPES Sparta Warszawa uległa Bluesoft Mazovii Warszawa 1:3 we własnej hali. W Nowym Dworze Mazowieckim AZS-AWF UKSW Warszawa przegrał z tamtejszym NOSiR-em 0:3.

Po dość pewnej wygranej w pierwszym meczu (opis tutaj) z Bluesoft Mazovią Warszawa zawodniczki ESPES Sparty sprawiły przykrą niespodziankę ulegając we własnej hali Mazovii 1:3. W pierwszym secie zawodniczki Sparty prowadziły przy stanie 2:1 oraz 13:12. Zawodniczki Mazovii od tego rezultatu budowały swoją przewagę, aby ostatecznie wygrać 25:20. W drugiej odsłonie lepsze były siatkarki z Lindego, jednak  nie była to łatwa część meczu. Również w niej to zespół Mazovii prowadził przez większość seta, ale końcówka zapewniła Sparcie wygraną 26:24.

Trzeci, przegrany bardzo wysoko 16:25 set był rozgrywką bez historii. Od początku do końca rywalki prowadziły, pewnie kontolując wynik meczu. W ostatniej odsłonie toczono wyrównaną walkę "punkt za punkt", jednak w przeciwieństwie do drugiego seta, w końcówce większą odpornością wykazała się drużyna gości, zwyciężając 3:1 i remisując stan spotkań w rywalizacji play-off.

- Może i Mazovia nie zagrała dziś fajerwerków, ale ich spokojna, konsekwentna gra wystarczyła dzisiaj do obnażenia naszych dzisiejszych mankamentów i gorszego dnia. Wyrzucamy to potknięcie z głowy, bo teraz myślami jesteśmy już przy Półfinałach Mistrzostw Polski Juniorek. Za dwa tygodnie wracamy na parkiet, a dziewczyny na pewno dadzą z siebie wszystko, by ograć rywalki z Ochoty - podsumował kierownik drużyny - Maciej Szewczyk.

Nie udał się początek fazy play-off Akademiczkom z UKSW, które dość gładko uległy zespołowi NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki. W Nowym Dworze to gospodynie były faworytkami, potwierdzając to w pierwszym meczu.

Wyniki spotkań bielańskich drużyn:

ESPES Sparta Warszawa - Bluesoft Mazovia Warszawa 1:3 (20:25, 26:24, 16:25, 26:28)
NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki - AZS-AWF UKSW Warszawa 3:0 (25:15, 25:20, 25:20)

MG źródło: inf. własna / fot: flickr.com