COSTA LATINA ZWYCIĘŻA W KRAKOWIE

2017-09-18 10:50:25

Złoty czas Formacji Tanecznej "Costa Latina" z Bielan. Młodzi sportowcy, podczas zawodów w Krakowie, po raz drugi w przeciągu kilkunastu dni, zdobyli tytuł Mistrzów Polski. Tym razem do bogatej kolekcji sukcesów powędrował tytuł Mistrzów Polski Formacji FTS.


Formacja, która kilkanaście dni temu w Opolu Lubelskim zwyciężyła w  Tanecznych Mistrzostwach Polski, Polskiego Towarzystwa Tanecznego, tym razem o medale walczyła w Krakowie. Podczas spotkania w bielańskim ratuszu, na którym przedstawiciele Zarządu Dzielnicy Bielany i radnych, dziękowali młodym sportowcom za sukces (relacja tutaj), jeden z trenerów - Łukasz Prochacki, obiecał że za kilka dni, jeśli wszystko dobrze pójdzie, tancerze zrobią sobie w Krakowie zdjęcie z otrzymanymi pamiątkowymi maskotkami słoni bielańskich i medalami. Tak też się stało. Tancerze słowa dotrzymali.

Występ formacji podczas zawodów w Krakowie można obejrzeć tutaj. O ile w Opolu Lubelskim zespół Costa Latina pokonał trzy drużny, tym razem w pokonanym polu pozostawił pięć formacji w kategorii do 15 lat. Rywalami bielańskiej grupy były zespoły z Oświęcimia, Błonia, Radomia, Przemyśla i Oświęcimia.

- Fantastyczny sukces. Cieszę się, że nadszedł tak wspaniały czas dla Costa Latina. Zgodnie z obietnicamy zrobimy wszystko, aby wspierać tancerzy. Kilka dni temu, podczas spotkania w Ratuszu, obiecali nam, że po ewentualnym złotym medalu w Krakowie, następna wizyta przy Żeromskiego 29 musi skończyć się pokazem tanecznym. Trzymam za słowo i oczywiście gratuluję - podsumował zastępca burmistrza Dzielnicy Bielany, Grzegorz Pietruczuk.

MG źródło: inf. własna