PAWEŁ URYNIUK SHOW W OLSZTYNIE

2017-07-10 10:56:43

W Olsztynie zakończono Mistrzostwa Polski 14-latków w pływaniu, które zakończyły się bardzo dużym sukcesem UKS G-8 Bielany. Bielański zespół zajął drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Gwiazdą zmagań został Paweł Uryniuk.

Prawdziwie mistrzowską formę pokazał uhonorowany nie tak dawno stypendium TKKF Chomiczówka i Dzielnicy Bielany w wysokości 1700,00 złotych Paweł Uryniuk. Zawodnik UKS G-8 Bielany zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji najlepszych zawodników pod kątem zdobytych medali (razem z zawodniczką z Łodzi). Zdobył ich aż pięć, a do tego dołożył trzy kolejne w sztafetach. Medale indywidualne zdobywał również Stanisław Żołądź, który bardzo solidnie zapracował sobie na to, aby być laureatem przyszłej edycji programu stypendialnego.  Stanisław Zdobył złoto na 200 metrów stylem grzbietowym.

Łącznie UKS G-8 Bielany wywalczył według danych systemu megatiming 7 złotych, 2 srebrne i 2 brązowe medale.  W punktacji klubowej bielańska drużyna była piata, głównie ze względu na stosunkowo skromny dorobek żeńskiej części zespołu.

1.  Stanisław Żołądź – 200 metrów stylem grzbietowym
1. UKS G-8 Bielany - 4 x 100 metrów stylem zmiennym (Żoładź, Uryniuk, Markowski, Matuszyński)
2.  UKS G-8 Bielany – 4 x 200 metrów stylem zmiennym (Markowski, Żołądź, Grzegrzółka, Uryniuk)
2. UKS G-8 Bielany - 4 x 100 metrów stylem dowolnym (Żołądź, Markowski, Matuszyński, Uryniuk)
3.  Stanisław Żoładź - 50 metrów stylem grzbietowym
3. Stanisław Żołądź - 100 metrów stylem grzbietowym

UKS G-8 Bielany utrzymuje wyśmienitą formę, którą sygnalizowało już podczas ubiegłorocznych mistrzostw, o których pisaliśmy tutaj

Red / fot: Facebook Pawła Uryniuka