DWA MEDALE NA ZAKOŃCZENIE MISTRZOSTW

2017-05-21 19:49:59

Zakończyły się Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu. Ostatni dzień również przyniósł dobre wiadomości dla Bielan. Srebro wywalczyła sztafeta 4 x 100 metrów stylem zmiennym AZS-AWF Warszawa, brąz Bartosz Piszczorowicz z UKS G-8 Bielany.

Bartosz Piszczorowicz nie krył radości ze swojego sukcesu. -100 metrów stylem dowolnym - 49,50. Czas lepszy od wymaganego na MŚJ w USA i na MEJ w Izraelu. Jednocześnie wywalczyłem brązowy medal seniorski i jest to 2. wynik w Europie w tym sezonie. Dziękuję mojemu trenerowi Pawłowi Wołkow. Gratuluję również każdemu kto na tych zawodach zrealizował swoje zamierzone cele - napisał na swoim fanpage zadowolony, młody pływak UKS G-8 Bielany.

O ile mistrzostwa w Lublinie należy ocenić pozytywnie, o tyle nie sposób nie wspomnieć o sztafetowych problemach UKS G-8 Bielany. Trzykrotnie pływacy z Bielan byli dyskwalifikowani, a łącznie zdyskwalifikowano cztery sztafety. Najpierw wyśmienitą sztafetę 4 x 200 metrów stylem dowolnym, następnie 4 x 100 metrów stylem zmiennym, a w ostatnim dniu 4 x 100 metrów stylem dowolnym, gdzie nie uznano wyników dwóch, z trzech drużyn. Należy żałować tym bardziej, że młodzi zawodnicy UKS G-8 Bielany byli przygotowani do walki o  medale i wyniki sztafet znacznie poprawiły by dorobek medalowy Bielan w prestiżowych mistrzostwach.

Wyniki pływaków z Bielan w finałach "A" w ostatnim dniu Mistrzostw:

2. AZS-AWF Warszawa - 4 x 100 metrów stylem zmiennym (Kawęcki, Ciężkowski, Dubiel, Roguski)
3. Bartosz Piszczorowicz - UKS G-8 Bielany -  100 metrów stylem dowolnym - minimum na MŚJ w Indianapolis oraz MEJ w Netanyi
4. Dominika Janiszewska - AZS-AWF Warszawa - 1500 metrów stylem dowolnym
7. Bartłomiej Roguski - AZS-AWF Warszawa - 100 metrów stylem klasycznym
8. UKS G-8 Bielany III - 4 x 100 metrów stylem zmiennym (Młynarczyk, Butkiewicz, Kaminiarz, Kaczorowski)
9. Kacper Stokowski - UKS G-8 Bielany - 100 metrów stylem dowolnym - minimum na MEJ w Netanyi

W klasyfikacji medalowej AZS-AWF Warszawa zajął ósme miejsce, zdobywając dwa złote i trzy srebrne krążki. Srebro i brąz wywalczyła drużyna UKS G-8 Bielany, co pozwoliło na zajęcie siedemnastego miejsca w generalce.